סוגי אילוף

בכל סוג של אילוף המטרה היא ללמד את הכלב את הפקודות הבסיסיות: 'שב', 'רגלי', 'אליי', 'למקום', 'ארצה', 'לא לזוז'. את הפקודות אנו לומדים יחד בדגש על חיזוקים חיוביים ובשיטות שונות ומגוונות.

את התהליך נתאים לכל כלב על פי השיטה המתאימה לו ביותר, תוך כדי הבנה של המאפיינים, הסביבה והתכונות הייחודיות לו. בעבודה עם הכלב אתייחס לגזעו, גילו, מזגו, עברו ובעליו בשביל לבנות עבורו את השיטה האפקטיבית ביותר.

תהליך אילוף הכלבים יתמקד גם בפתרון בעיות התנהגות שונות אם יש צורך בכך, כמו לדוגמא: עשיית צרכים בבית, הרס חפצים או רהיטים, קפיצה על אנשים, משיכת הרצועה בזמן טיול, חרדת נטישה, תוקפנות כלפיכם או כלפי זרים, נביחות ועוד.

 

חינוך גורים

חינוך גורים הוא תהליך חשוב שמטרתו הקניית הרגלים נכונים לאורך כל חייו של הכלב ומהווה את הבסיס למערכת היחסים עמו. חינוך הגורים מתבצע מגיל חודשיים ועד גיל ארבע חודשים, כדאי להתחיל בתהליך החינוך כמה שיותר מוקדם, כיוון שההתניות של הכלב מתעצבות בעודו גור. בעזרת חינוך נכון מגיל צעיר אפשר למנוע בעיות שאחרת ייקח זמן רב לפתור.

אילוף גורים הוא אילוף בעל דגשים שונים מעט מאילוף כלב בוגר. האילוף מתבצע אצלכם בבית וכולל התמודדות עם פחדים, הכשרה לתקשורת ברורה ונעימה עם הכלב, חינוך לעשיית צרכים מחוץ לבית, מניעת נשיכות, מניעת הרס חפצים ביתיים על ידי הגור, בחירת המזון המתאים ביותר לגורכם והתאמת הכמויות הנכונות בעבורו.

האילוף מתמקד גם בחשיפה הדרגתית לגירויים כמו נסיעה ברכב, שימוש במעליות, אינטראקציה עם ילדים וכלבים אחרים, חשיפת הגור לשהות במקומות רועשים והומי אדם, כמו גם, עיצוב שגרת יום יום והרגלים שגרתיים נכונים. בנוסף, נלמד יחד איך להשתמש במשחק ככלי לבניית קשר בטוח ויציב עם הגור לטווח ארוך.

תהליך חינוך הגורים, מבוסס על חיזוקים חיוביים ומונע מתוך יחס חם ואוהב כלפי הגורים. את תהליך האילוף אני מעצב מתוך מחשבה על הגור, ומתוך רגישות כלפי האופן שבו הוא רואה אותנו והאופן שבו הוא חושב ופועל.

אילוף ביתי

אילוף כלבים ביתי מתאים במיוחד לבעלי משמעת עצמית וזמן לעבודה יומיומית עם הכלב.

לאורך השנים למדתי כי לכל כלב ולכל בעלים צרכים ייחודיים משלהם. תוך מחשבה על כך ועל מנת לענות על הצרכים השונים שלכם, אני מציע במהלך האילוף הביתי שיטות עבודה מגוונות אותם אני מתאים במיוחד לכל סיטואציה.

במסגרת האילוף הביתי מרבית העבודה מתבצעת על ידכם. בתחילת התהליך אגיע אליכם הביתה ואחרי הכרות אתכם ועם כלבכם, אלמד אתכם ואדגים לכם כיצד לעבוד עם הכלב. בסוף השיעור, תקבלו ממני "שיעורי בית" ותרגילים אותם תוכלו לתרגל ביום יום.

אם תתמידו בעבודה, תוכלו לראות כבר משיעור לשיעור התקדמות משמעותית וניכרת. במהלך התהליך ובסיומו אהיה זמין טלפונית באופן קבוע לכל שאלה ואשמח לעמוד לשירותכם בכל עניין.

אילוף פנסיון

אילוף פנסיון הוא אילוף המתאים במיוחד למי שרוצה תוצאות ברמה הגבוהה ביותר, אך אין ברשותו זמן רב לעבודה עם הכלב. העבודה בפנסיון לאורך שלושה שבועות או יותר, מוכיחה את את עצמה שוב ושוב כאפקטיבית ביותר לטווח הארוך.

את אילוף הפנסיון אני מבצע בפנסיון במרכז הארץ, אחד הפנסיונים הוותיקים והטובים בארץ, במיקום ירוק ופסטורלי המוקף שדות. לצורך האילוף בפנסיון, הכלב ישהה במקום, תחת התנאים הטובים ביותר ובליווי צמוד שלי. לאורך האילוף אעבוד עם הכלב שלוש פעמים ביום, אוציא אותו לטיולים ואדאג לו ולכל צרכיו.

במהלך שהותו של הכלב בפנסיון אזמין אתכם להגיע מספר פעמים בכדי לבקרו ולעבור שיעורים משותפים. בסיום האילוף יש אחריות לכל החיים, מוזמנים לשיחת טלפון או לתיאום פגישה בפנסיון.

לאורך התהליך כולו, בזמן האילוף בפנסיון וגם לאחר חזרתו של הכלב הביתה, אלווה אתכם טלפונית ואהיה זמין לכל שאלה, בקשה או תהייה. לא רק שאני שמח להיות בקשר ולעדכן אתכם בנעשה בפנסיון, אלא שהקשר הרציף הוא חלק חשוב ומשמעותי מן התהליך ותורם לסיומו המוצלח.

אילוף מתקדם

אילוף מתקדם הוא אילוף המיועד לכלב שכבר עבר אילוף בסיסי, מכיר את הפקודות הבסיסיות ומוכן לרמות אילוף מתקדמות יותר. בתהליך האילוף המתקדם נגיע עם הכלב לרמת תקשורת גבוהה במיוחד, והוא יוכל גם למלא את כל הפקודות ללא רצועה.

כמו בכל תהליך אילוף גם בתהליך האילוף המתקדם אני זמין לכל שאלה והתייעצות במהלך האילוף ולאחריו.

בעיות התנהגות

כמו בעלי כלבים רבים, ייתכן מאד שאתם מתקשים להתמודד עם אחת או יותר מן הבעיות הבאות: כלב שעושה צרכים בתוך הבית, מביע תוקפנות, הורס את חפציכם או מפגין חרדת נטישה.

בעיות התנהגות מסוג זה נוצרות בעקבות תקשורת לקויה בינינו לבין הכלב. רבים מאתנו עושים האנשה לכלבים, אנחנו נותנים להם את כל מה שהם רוצים מתוך מחשבה שאנחנו עוזרים להם אבל ההיפך הוא הנכון. אני מאמין כי יש להתייחס לכלב כאל בעל חיים, להציב לו גבולות ולשמור על סדר יום והתנהגות עקביים בסביבתו. האילוף שאני מציע יוצר שפה חדשה המגשרת בין הכלב לביננו וכך פותרת בעיות התנהגות שנראות לנו לפעמים בלתי פתירות.

את תכנית האילוף המתאימה ביותר נבנה יחד בהתאם לכלב ולהתנהגות שהוא מפגין, כשהאילוף מתבצע בעיקר באמצעות חיזוקים חיוביים, פרסים וגישה תומכת. בסוף תהליך האילוף תוכלו לקחת את כלבכם לבית קפה, לחוף הים, להתארח אצל חברים, או להשאיר אותו בבית בלי לחשוש לרהיטים, והאמינו לי, הכלב ייהנה מתהליך האילוף עד כדי כך שהוא לא יפסיק לכשכש בזנב!